top of page

Статут закладу освіти

Статут

КРОЛЕВЕЦЬКОГО ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

(ЯСЛА-САДОК) № 11 "ОЛЕНКА"

КРОЛЕВЕЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

(нова редакція)

місто Кролевець 2017

 

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Кролевецький заклад дошкільної освіти (ясла-садок) № 11 «Оленка» Кролевецької міської ради Сумської області (далі – Заклад дошкільної освіти) є закладом дошкільної освіти.

1.2. Повне найменування: Кролевецький заклад дошкільної освіти (ясла-садок) № 11 «Оленка» Кролевецької міської ради Сумської області.

Скорочене найменування: Кролевецький ЗДО (ясла-садок) № 11 «Оленка» Кролевецької міської ради Сумської області.

1.3. Юридична адреса: Україна, 41300, Сумська область, Кролевецький район, місто Кролевець, бульвар Шевченка, будинок 26а.

1.4. Засновником Закладу дошкільної освіти є Кролевецька міська рада.

1.5. Заклад дошкільної освіти є неприбутковою організацією.

1.6. Заклад дошкільної освіти у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України "Про освіту", "Про дошкільну освіту", Положенням про дошкільний навчальний заклад, Примірним статутом дошкільного навчального закладу, Порядку комплектування інклюзивних груп у закладах дошкільної освіти, іншими нормативно-правовими актами та цим Статутом.

1.7. Заклад дошкільної освіти є юридичною особою, має печатку і штамп встановленого зразка, бланки з власними реквізитами, може мати розрахунковий рахунок в органах державного казначейства.

1.8. Головною метою Закладу дошкільної освіти є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, обов’язкової дошкільної освіти дітей старшого дошкільного віку, задоволення потреб громадян у догляді, вихованні, навчанні та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового та духовного розвитку, забезпечення умов дітям з особливими освітніми потребами для розвитку та навчання спільно зі своїми однолітками.

1.9. Діяльність Закладу дошкільної освіти направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти:

1.9.1. Задовольняє потреби громадян відповідної території в здобутті дошкільної освіти.

1.9.2. Забезпечує відповідність рівня дошкільної освіти вимогам Базового компонента дошкільної освіти.

1.9.3. Створює безпечні та нешкідливі умови розвитку, виховання та навчання дітей, режим роботи, умови для фізичного розвитку та зміцнення здоров'я відповідно до санітарно-гігієнічних вимог та забезпечує їх дотримання.

1.9.4. Формує у дітей гігієнічні навички та основи здорового способу життя, норми безпечної поведінки.

1.9.5. Сприяє збереженню та зміцненню здоров'я, розумовому, психологічному і фізичному розвитку дітей.

1.9.6. Здійснює соціально-педагогічний патронат, взаємодію з сім'єю.

1.9.7. Є осередком поширення серед батьків психолого-педагогічних та фізіологічних знань про дітей дошкільного віку.

1.9.8. Планує свою діяльність та формує стратегію розвитку закладу.

1.9.9. Формує освітню програму закладу.

1.9.10. Забезпечує добір і розстановку кадрів.

1.9.11. Відповідно до установчих документів утворює, реорганізує та ліквідує структурні підрозділи (відділення, групи);

1.9.12. Додержується фінансової дисципліни, зберігає матеріально-технічну базу.

1.10. Заклад дошкільної освіти самостійно приймає рішення і здійснює діяльність в межах компетенції, передбаченої чинним законодавством України та цим Статутом.

1.11 Заклад дошкільної освіти несе відповідальність перед особою, суспільством і державою за:

1.11.1. Реалізацію головних завдань дошкільної освіти, визначених Законом України "Про дошкільну освіту".

1.11.2. Забезпечення рівня дошкільної освіти у межах державних вимог до її змісту, рівня і обсягу; обов’язкової дошкільної освіти дітей старшого дошкільного віку.

1.11.3. Дотримання фінансової дисципліни та збереження матеріально-технічної бази.

1.12. Заклад дошкільної освіти має право здійснювати обробку персональних даних, що містяться в зареєстрованих базах даних, з метою забезпечення реалізації трудових відносин, відносин у сфері управління людськими ресурсами, зокрема, кадровим потенціалом, адміністративно-правових відносин, відносин у сфері бухгалтерського обліку, економічних, фінансових послуг та страхування, охорони здоров'я, освіти та інших, відповідно до чинного законодавства України.

1.13. Взаємовідносини між Закладом дошкільної освіти та юридичними, фізичними особами визначаються у договірному порядку згідно з чинним законодавством України.

 

II. КОМПЛЕКТУВАННЯ

ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

2.1. Заклад дошкільної освіти розрахований на 110 місць.

2.2. У Закладі дошкільної освіти функціонують групи загального розвитку.

Можуть також створюватися групи цілодобові, короткотривалі, прогулянкові, чергові групи у святкові і вихідні дні, інклюзивні групи.

2.3. Групи у Закладі дошкільної освіти комплектуються за віковими (одновіковими, різновіковими), сімейними (родинними) ознаками та медичними показниками упродовж року.

Комплектування групи за віком передбачає перебування в ній дітей однакового віку або з різницею у віці. Комплектування групи за сімейними ознаками передбачає перебування в ній дітей, які знаходяться між собою у родинних стосунках.

2.4. Групи комплектуються відповідно до нормативів наповнюваності, санітарно-гігієнічних норм і правил утримання дітей у дошкільних навчальних закладах з врахуванням побажань батьків або осіб, які їх замінюють.

Наповнюваність груп дітьми у Закладі дошкільної освіти становить:

для дітей віком до одного року - до 10 осіб;

для дітей віком від одного до трьох років - до 15 осіб;

для дітей віком від трьох до шести (семи) років - до 20 осіб;

різновікові - до 15 осіб;

з короткотривалим і цілодобовим перебуванням дітей - до 10 осіб;

в оздоровчий період - до 15 осіб;

в інклюзивних групах - до 15 осіб (з них не більше трьох дітей з особливими освітніми потребами).

2.5. Прийом дітей до Закладу дошкільної освіти здійснюється директором закладу протягом календарного року.

2.6. Для зарахування дитини у Заклад дошкільної освіти необхідно надати наступні документи:

заява від батьків або осіб, які їх замінюють;

медична довідка про стан здоров'я дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати Заклад дошкільної освіти;

медична довідка про епідеміологічне оточення;

свідоцтво про народження;

довідка про щеплення;

при наявності пільг – документи, що їх підтверджують.

2.7. Прийом дітей до інклюзивних груп здійснюється директором Закладу дошкільної освіти протягом календарного року за наявності місць на підставі наступних документів:

заява від батьків або осіб, які їх замінюють;

медична довідка про стан здоров'я дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати Заклад дошкільної освіти;

довідка лікаря про епідеміологічне оточення;

свідоцтво про народження.

Для дітей з особливими освітніми потребами додатково подається висновок психолого-медико-педагогічної консультації, копію медичного висновку про дитину-інваліда віком до 18 років (наданої лікарсько-консультативною комісією) або копію посвідчення особи, яка одержує державну соціальну допомогу, відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам", копію індивідуальної програми реабілітації дитини-інваліда, направлення місцевого органу управління освітою.

До інклюзивних груп зараховуються діти з особливими освітніми потребами, які за висновком лікарсько-консультативної комісії можуть відвідувати Заклади дошкільної освіти.

Діти з тяжкими порушеннями опорно-рухового апарату, які самостійно не пересуваються і потребують індивідуального догляду, зараховуються до інклюзивних груп при забезпеченні постійного супроводу асистентом дитини.

Діти з особливими освітніми потребами можуть перебувати в інклюзивній групі Закладу дошкільної освіти до 7 (8) років відповідно до висновку психолого-медико-педагогічної консультації залежно від рівня та ступеня порушення.

Протипоказаннями для прийому дітей до інклюзивних груп Закладу дошкільної освіти є:

III і IV ступені порушень функцій організму, які не сумісні з перебуванням дитини в організованому колективі;

всі хвороби у гострому періоді, хронічні хвороби в стадії загострення, всі хвороби, які потребують стаціонарного лікування, гострі інфекційні захворювання до закінчення строку карантину.

Якщо в період перебування в інклюзивній групі Закладу дошкільної освіти у дитини з особливими освітніми потребами буде проявлятись неконтрольована поведінка, що може загрожувати її життю і здоров'ю або членів дитячого колективу, то за рішенням педагогічної ради така дитина направляється для додаткового обстеження до психолого-медико-педагогічної консультації для вирішення питання щодо подальшого перебування в інклюзивній групі.

2.8. Під час прийому дитини до Закладу дошкільної освіти директор зобов’язаний ознайомити батьків або осіб, які їх замінюють, із цим Статутом, іншими документами, що регламентують його діяльність.

2.9. Переведення дітей з однієї вікової групи до іншої, формування новостворених груп здійснюється наприкінці оздоровчого періоду (серпень).

2.10. За дитиною зберігається місце в Закладі дошкільної освіти у разі її хвороби, карантину, санаторного лікування, на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, а також у літній оздоровчий період (75 днів).

2.11. Відрахування дитини з Закладу дошкільної освіти може здійснюватися:

2.11.1. За бажанням (заявою) батьків або осіб, які їх замінюють.

2.11.2. На підставі медичного висновку про стан здоров’я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування в Закладі дошкільної освіти даного типу.

2.11.3. У разі несплати батьками або особами, які їх замінюють, плати за харчування дитини протягом двох місяців без поважних причин.

2.12. Адміністрація Закладу дошкільної освіти зобов’язана письмово повідомити батьків або осіб, які їх замінюють, про відрахування дитини не менш як за 10 календарних днів.

2.13. Заклад дошкільної освіти здійснює соціально-педагогічний патронат сім'ї з метою забезпечення умов для здобуття дошкільної освіти дітьми дошкільного віку, які потребують корекції фізичного розвитку, але не відвідують заклади дошкільної освіти, та надання консультаційної допомоги сім'ї.

2.14. Заклад дошкільної освіти відповідно до своїх цілей і завдань може надавати додаткові освітні послуги, які не визначені програмою розвитку дитини, лише на основі договору між батьками або особами, які їх замінюють, та Закладом дошкільної освіти у межах гранично допустимого навантаження дитини, визначеного Міністерством освіти і науки України разом з Міністерством охорони здоров'я України.

 

III. РЕЖИМ РОБОТИ

3.1. Заклад дошкільної освіти працює за п’ятиденним робочим тижнем.

Вихідні дні - субота, неділя, інші святкові та неробочі дні.

Щоденний графік роботи Закладу дошкільної освіти:

початок роботи – 7:30;

закінчення – 18:00.

3.2. За бажанням батьків або осіб, які їх замінюють, у закладі може встановлюватися гнучкий режим роботи, який передбачає організацію різнотривалого перебування дітей, а також чергові групи у вихідні, неробочі та святкові дні.

Час роботи чергової (чергових) групи (груп) з 7:00 до 19:00.

 

IV. ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ

4.1. Навчальний рік у Закладі дошкільної освіти починається 01 вересня і закінчується 31 травня наступного року.

Оздоровчий період – заходи щодо оздоровлення дітей у Закладі дошкільної освіти проводяться у період з 01 червня до 31 серпня щороку.

4.2. Заклад дошкільної освіти здійснює свою діяльність відповідно до річного плану роботи, який складається на навчальний рік та оздоровчий період.

4.3. План роботи Закладу дошкільної освіти схвалюється педагогічною радою Закладу дошкільної освіти, затверджується директором Закладу дошкільної освіти та погоджується з управлінням освіти, культури, туризму, молоді та спорту  утвореним Кролевецькою міською радою.

План роботи Закладу дошкільної освіти на оздоровчий період додатково погоджується з відповідним органом, який здійснює санітарно-епідеміологічний нагляд.

4.4. Мова навчання і виховання у закладі визначається відповідно до чинного законодавства України.

4.5. Освітній процес у Закладі дошкільної освіти здійснюється за Базовим компонентом дошкільної освіти та іншими чинними програмами розвитку дітей, затвердженими Міністерством освіти і науки України та рішенням педагогічної ради Закладу дошкільної освіти.

4.6. Освітній процес з дітьми, які обслуговуються соціально-педагогічною службою, соціальний педагог здійснює за індивідуальним планом роботи, затвердженим директором Закладу дошкільної освіти.

4.7. Заклад дошкільної освіти здійснює соціально-педагогічний патронат сім'ї з метою забезпечення умов для здобуття дошкільної освіти дітьми дошкільного віку з особливими освітніми потребами, але не відвідують заклади дошкільної освіти та надання консультаційної допомоги сім'ї.

4.8. Заклад дошкільної освіти може організовувати освітній процес за одним чи кількома пріоритетними напрямами (художньо-естетичний, фізкультурно-оздоровчий, музичний, гуманітарний тощо).

4.9.  Здобуття дошкільної освіти дітьми з особливими освітніми потребами здійснюється за окремими програмами і методиками, розробленими на основі Державної базової програми центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері освіти, за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я.

4.10. Додаткові освітні послуги, які не визначені Базовим компонентом дошкільної освіти, вводяться лише за згодою батьків дитини або осіб, які їх замінюють, за рахунок коштів батьків або осіб, які їх замінюють, фізичних та юридичних осіб на основі угоди між батьками або особами, які їх замінюють, та закладом дошкільної освіти у межах гранично допустимого навантаження дитини.

 

 

V. ОРГАНІЗАЦІЯ ХАРЧУВАННЯ ДІТЕЙ

5.1. Харчування дітей у Закладі дошкільної освіти проводиться відповідно до чинного законодавства України. Натуральний набір продуктів для харчування дітей дошкільного віку визначається спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у галузі охорони здоров'я спільно з спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у галузі освіти і науки за погодженням з спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у галузі фінансів.

5.2. У Закладі дошкільної освіти визначений триразовий режим харчування.

5.3. Для дітей, які перебувають у Закладі дошкільної освіти менше шести годин, організація харчування, його форми і кратність визначаються за домовленістю з батьками або особами, які їх замінюють.

5.4. Контроль за організацією та якістю харчування, страв, закладкою продуктів харчування, кулінарною обробкою, виходом страв, смаковими якостями їжі, санітарним станом харчоблоку, правильністю зберігання, дотриманням термінів реалізації продуктів покладається на працівників та директора Закладу дошкільної освіти.

5.5. Плата за харчування здійснюється відповідно до Закону України "Про дошкільну освіту":

40 відсотків за рахунок коштів бюджету Кролевецької міської ради

60 відсотків за рахунок коштів батьків або осіб, які їх замінюють.

 

VI. МЕДИЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ ДІТЕЙ

6.1. Медичне обслуговування дітей у Закладі дошкільної освіти здійснюється на безоплатній основі медичними працівниками, які входять до штату Закладу дошкільної освіти та лікувальних закладів охорони здоров'я відповідно до чинного законодавства України.

6.2. Медичний персонал здійснює лікувально-профілактичні заходи, в тому числі проведення обов'язкових медичних оглядів перед профілактичними щепленнями, проведення профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, контроль за станом здоров'я, фізичним розвитком дитини, організацією фізичного виховання, загартуванням, дотриманням санітарно-гігієнічних норм та правил, режимом та якістю харчування.

6.3. Медичний працівник Закладу дошкільної освіти:

моніторинг стану здоров'я, фізичного та нервово-психічного розвитку дітей, надання їм невідкладної медичної допомоги;

організацію і проведення медичних оглядів, у тому числі, поглиблених, профілактичних та лікувально-оздоровчих заходів, оцінку їх ефективності; контроль за організацією та якістю харчування, дотриманням раціонального режиму, навчально-виховної діяльності, навчального навантаження;

медичний контроль за виконанням санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режиму;

проведення санітарно-просвітницької роботи серед дітей, батьків або осіб, які їх замінюють, та працівників закладу;

надання невідкладної медичної допомоги на до госпітальному етапі, організацію заходів для госпіталізації (у разі показань) та інформування про це батьків або осіб, які їх замінюють.

6.4. Заклад дошкільної освіти надає приміщення і забезпечує належні умови для роботи медичного персоналу та проведення лікувально-профілактичних заходів.

 

VII. УЧАСНИКИ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ

7.1.  Учасниками освітнього процесу у сфері дошкільної освіти є:

діти дошкільного віку;

адміністрація Закладу дошкільної освіти;

педагогічні працівники;

психологи;

медичні працівники;

помічники вихователів;

асистенти дітей з особливими освітніми потребами;

інші спеціалісти та працівники Закладу дошкільної освіти;

батьки або особи, які їх замінюють.

7.2. За успіхи у роботі учасники освітнього процесу можуть бути нагороджені державними нагородами, відзначені знаками, грамотами, подяками та іншими видами морального та матеріального заохочення відповідно до чинного законодавства України.

7.3. Права дитини у сфері дошкільної освіти:

7.3.1. Безоплатну дошкільну освіту в державних і комунальних закладах дошкільної освіти.

7.3.2. Безпечні та нешкідливі для здоров'я умови утримання, розвитку, виховання і навчання.

7.3.3. 3ахист від будь-якої інформації, пропаганди та агітації, що завдає шкоди її здоров'ю, моральному та духовному розвитку.

7.3.4. Безоплатне медичне обслуговування у закладах дошкільної освіти.

7.3.5. Захист від будь-яких форм експлуатації та дій, які шкодять здоров'ю дитини, а також від фізичного та психологічного насильства, приниження її гідності.

7.3.6. Здоровий спосіб життя.

7.4. Права батьків або осіб, які їх замінюють:

7.4.1. Вибирати заклад дошкільної освіти та форму здобуття дитиною дошкільної освіти.

7.4.2. Обирати і бути обраними до органів громадського самоврядування закладу дошкільної освіти.

7.4.3. Звертатися до відповідних органів управління освітою з питань розвитку, виховання і навчання своїх дітей.

7.4.4. Захищати законні інтереси своїх дітей у відповідних державних органах і суді.

7.4.5. Бути на громадських засадах асистентом дитини з особливими освітніми потребами або визначити особу, яка виконуватиме обов’язки асистента дитини.

7.4.6. Інші права, що не суперечать чинному законодавству України.

7.5. Добровільними органами громадського самоврядування Закладу дошкільної освіти, створеними на основі єдності інтересів батьків або осіб, які їх замінюють, щодо реалізації прав та обов'язків своїх дітей під час організації їх життєдіяльності є батьківські комітети.

7.6. У своїй діяльності батьківські комітети керуються Конституцією України, Конвенцією про права дитини, Законами України "Про освіту", "Про дошкільну освіту", "Про об’єднання громадян", Положенням про дошкільний навчальний заклад, цим Статутом, іншими нормативно-правовими актами в галузі освіти та міжнародним законодавством з прав дитини.

7.7. Батьки або особи, які їх замінюють, зобов'язані:

7.7.1. Сприяти здобуттю дитиною дошкільної освіти; забезпечувати умови для здобуття дітьми старшого дошкільного віку обов'язкової дошкільної освіти за будь-якою формою.

7.7.2. Виховувати у дітей любов до України, повагу до національних та історичних, культурних цінностей українського народу, дбайливе ставлення до довкілля.

7.7.3. Постійно дбати про фізичне здоров'я, психічний стан дітей, створювати належні умови для розвитку їх природних задатків, нахилів та здібностей.

7.7.4. Поважати гідність дитини.

7.7.5. Виховувати у дитини працелюбність, шанобливе ставлення до старших за віком, державної і рідної мови, до народних традицій і звичаїв.

7.7.6. Своєчасно повідомляти Заклад дошкільної освіти про відсутність дитини з поважних причин або її хвороби.

7.7.7. У разі невідвідування дитиною Закладу дошкільної освіти протягом 3-х днів батьки зобов'язані повідомити про стан здоров'я дитини.

7.7.8. Своєчасно вносити плату за харчування дитини у Закладі дошкільної освіти у визначені строки.

7.8. Відвідування дитиною Закладу дошкільної освіти не звільняє батьків або осіб, які їх замінюють, від обов'язку виховувати, розвивати і навчати її в родинному колі.

7.9 У разі невиконання батьками своїх обов’язків, передбачених законодавством України, Заклад дошкільної освіти може виступати стороною або бути іншим учасником справи в суді про позбавлення їх батьківських прав.

7.10. На посаду педагогічного працівника Закладу дошкільної освіти призначається особа, яка має вищу педагогічну освіту за відповідною спеціальністю, забезпечує результативність та якість роботи, а також фізичний та психічний стан якої дозволяє виконувати професійні обов'язки.

7.11. Трудові відносини працівників Закладу дошкільної освіти регулюються Кодексом законів про працю України, Законами України "Про освіту", "Про дошкільну освіту", Правилами внутрішнього трудового розпорядку працівників Закладу дошкільної освіти, іншими нормативно-правовими актами про працю.

7.12. Педагогічні працівники мають право:

7.12.1. На вільний вибір педагогічно доцільних форм, методів і засобів роботи з дітьми.

7.12.2. Брати участь в роботі органів громадського самоврядування Закладу дошкільної освіти.

7.12.3. На підвищення кваліфікації, участь у методичних об'єднаннях, нарадах тощо.

7.12.4. Проводити в установленому порядку науково-дослідну, експериментальну, пошукову роботу.

7.12.5. Вносити пропозиції щодо поліпшення роботи Закладу дошкільної освіти.

7.12.6. Об'єднуватися у професійні спілки та бути членами інших об’єднань громадян, діяльність яких не заборонена чинним законодавством України.

7.12.7. На соціальне та матеріальне забезпечення відповідно до чинного законодавства України.

7.12.8. На захист професійної честі, власної гідності.

7.13. Педагогічні працівники зобов’язані:

7.13.1. Виконувати цей Статут, свою посадову інструкцію, правила внутрішнього трудового розпорядку Закладу дошкільної освіти, умови трудового договору та інші вимоги, передбачені чинним законодавством України.

7.13.2. Дотримуватись педагогічної етики, норм загальнолюдської моралі, поважати гідність дитини та її батьків.

7.13.3. Забезпечувати умови для засвоєння вихованцями базового компоненту дошкільної освіти, інших чинних додаткових програм розвитку дітей, затверджених Міністерством освіти і науки України.

7.13.4. Постійно підвищувати професійний рівень, педагогічну майстерність, загальну культуру.

7.13.5. Співпрацювати з сім'єю вихованця Закладу дошкільної освіти з питань навчання та виховання.

7.13.6. Брати участь у роботі педагогічної ради та інших заходах, пов'язаних з підвищенням професійного рівня, педагогічної майстерності, загальнополітичної культури.

7.13.7. Забезпечувати емоційний комфорт, захист дитини від будь-яких форм експлуатації та дій, які шкодять її здоров’ю, а також від фізичного та психічного насильства.

7.13.8. Виконувати накази та розпорядження керівництва Закладу дошкільної освіти.

7.13.9. Виконувати інші обов'язки, що не суперечать чинному законодавству України.

7.14. Не допускається відволікання від виконання професійних обов'язків педагогічних працівників, крім випадків передбачених чинним законодавством України.

7.15. Обсяг навчального навантаження педагогічних працівників визначається, на підставі чинного законодавства України, директором Закладу дошкільної освіти спільно з тарифікаційною комісією.

Обсяг педагогічного навантаження може бути меншим тарифної ставки (посадового окладу) лише за письмовою згодою педагогічного працівника.

Перерозподіл педагогічного навантаження протягом навчального року допускається лише у разі зміни кількості груп і їх наповнюваності за письмовою згодою педагогічного працівника з дотриманням чинного законодавства про працю.

7.16. Педагогічні працівники Закладу дошкільної освіти підлягають атестації, яка здійснюється, як правило, один раз на п’ять років, відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого Міністерством освіти і науки України.

7.17. Працівники Закладу дошкільної освіти несуть відповідальність за збереження життя, фізичне і психічне здоров'я кожної дитини згідно з чинним законодавством України.

7.18. Працівники Закладу дошкільної освіти несуть відповідальність за збереження комунального майна.

7.19. Працівники Закладу Дошкільної освіти проходять періодичні медичні огляди у встановленому чинним законодавством України порядку.

7.20. Педагогічні працівники, які систематично порушують цей Статут, Правила внутрішнього трудового розпорядку Закладу дошкільної освіти, не виконують своїх посадових обов’язків, умов колективного договору або за результатами атестації не відповідають займаній посаді, звільняються з роботи відповідно до чинного законодавства України.

 

 

VIII. УПРАВЛІННЯ

ЗАКЛАДОМ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

8.1. Управління Закладом дошкільної освіти здійснюється Кролевецькою міською радою та її виконавчим комітетом.

8.2. Безпосереднє керівництво роботою Закладу дошкільної освіти здійснює директор, який призначається на посаду і звільняється з посади Кролевецьким міським головою.

8.3. На посаду директора Закладу дошкільної освіти незалежно від підпорядкування, типу і форми власності призначається особа, яка є громадянином України, має вищу освіту не нижче ступеня бакалавра, стаж педагогічної роботи не менш як три роки, а також організаторські здібності, фізичний і психічний стан якої не перешкоджає виконанню професійних обов’язків.

8.4. Директор Закладу дошкільної освіти:

8.4.1. Відповідає за реалізацію завдань дошкільної освіти, визначених Законом України "Про дошкільну освіту" та забезпечення рівня дошкільної освіти у межах державних вимог до її змісту і обсягу.

8.4.2. Здійснює керівництво і контроль за діяльністю Закладу дошкільної освіти.

8.4.3. Діє від імені Закладу дошкільної освіти, представляє в порядку, передбаченому чинним законодавством України, права та охоронювані законом інтереси закладу в усіх органах державної влади (за винятком в органах судової влади) та перед посадовими (службовими) особами в органах місцевого самоврядування, прокуратури, юстиції, служби безпеки, Національної поліції, Національного антикорупційного бюро України, адвокатури і Державної кримінально-виконавчої служби України, юридичними та фізичними особами, громадськими організаціями, іншими суб'єктами господарювання усіх форм власності.

8.4.4. Представництво Закладу дошкільної освіти в судових органах здійснюють особи, визначені Кролевецьким міським головою, які діють на підставі довіреності, виданої Кролевецькою міською радою та її виконавчим комітетом (як правило, фахівці в галузі права виконавчого комітету Кролевецької міської ради).

8.4.5. Укладає договори з юридичними та фізичними особами, несе відповідальність за організацію діяльності закладу.

8.4.5. Видає у межах своєї компетенції накази, контролює їх виконання.

8.4.6. Володіє та користується в установленому порядку комунальним майном, направляє коштами, виділені для закладу, для реалізації основних завдань та функцій Закладу дошкільної освіти, відповідає за дотримання фінансової дисципліни та збереження матеріально-технічної бази.

8.4.7. Приймає на роботу та звільняє з роботи працівників Закладу дошкільної освіти, здійснює функції уповноваженої особи роботодавця, притягає до дисциплінарної відповідальності працівників, застосовує заохочення та вирішує інші кадрові питання.

8.4.8. Подає штатний розпис Закладу дошкільної освіти на затвердження начальнику управління освіти, культури, туризму, молоді та спорту Кролевецької міської ради.

8.4.9. Контролює організацію харчування і медичного обслуговування дітей.

8.4.10. Затверджує правила внутрішнього трудового розпорядку Закладу дошкільної освіти, посадові інструкції працівників за  погодженням з профспілковим комітетом, укладає колективний договір з трудовим колективом як представник адміністрації.

8.4.11. Забезпечує дотримання санітарно-гігієнічних, протипожежних норм і правил техніки безпеки, вимог безпечної життєдіяльності дітей і працівників.

8.4.12. Контролює відповідність застосованих форм, методів і засобів розвитку, виховання і навчання дітей їх віковим здібностям і потребам.

8.4.13. Підтримує ініціативу щодо вдосконалення освітньої діяльності, заохочує творчі пошуки, дослідно-експериментальну роботу педагогів.

8.4.14. Створює умови для творчого зростання педагогічних працівників, для пошуку і впровадження ними інноваційних технологій, авторських програм, перспективного педагогічного досвіду.

8.4.15. Організовує різні форми співпраці з батьками або особами, які їх замінюють.

8.4.16. Щороку звітує про освітню, методичну, економічну і фінансово-господарську діяльність Закладу дошкільної освіти на загальних зборах колективу та батьків, або осіб, які їх замінюють.

8.5. Постійно діючий колегіальний орган у Закладі дошкільної освіти - педагогічна рада.

До складу педагогічної ради Закладу дошкільної освіти входять усі педагогічні працівники закладу, медичні працівники, інші спеціалісти. До складу педагогічної ради Закладу дошкільної освіти можуть входити голови батьківських комітетів, фізичні особи, які провадять освітню діяльність у сфері дошкільної освіти.

На засідання педагогічної ради можуть бути запрошені представники громадських об’єднань, педагогічні працівники закладів середньої освіти, батьки або особи, які їх замінюють. Особи, запрошені на засідання педагогічної ради, мають право дорадчого голосу.

Головою педагогічної ради Закладу дошкільної освіти є його директор. Педагогічна рада обирає зі свого складу секретаря на навчальний рік.

8.6. Педагогічна рада Закладу дошкільної освіти:

8.6.1. Схвалює освітню програму Закладу дошкільної освіти, оцінює результативність її виконання та виконання Базового компонента дошкільної освіти, хід якісного виконання програм розвитку, виховання і навчання дітей у кожній віковій групі.

8.6.2. Формує систему та затверджує процедури внутрішнього забезпечення якості освіти, зокрема систему та механізми забезпечення академічної доброчесності.

8.6.3. Розглядає питання вдосконалення організації освітнього процесу у закладі.

8.6.4. Визначає план роботи закладу та педагогічне навантаження педагогічних працівників.

8.6.5. Затверджує заходи щодо зміцнення здоров’я дітей.

8.6.6. Обговорює питання підвищення кваліфікації педагогічних працівників, розвитку їхньої творчої ініціативи.

8.6.7. Затверджує щорічний план підвищення кваліфікації педагогічних працівників.

8.6.8. Заслуховує звіти педагогічних працівників, які проходять атестацію.

8.6.9. Розглядає питання впровадження в освітній процес найкращого педагогічного досвіду та інновацій, участі в дослідницькій, експериментальній, інноваційній діяльності, співпраці з іншими закладами освіти, науковими установами, фізичними та юридичними особами, які сприяють розвитку освіти;

8.6.10. Визначає шляхи співпраці Закладу дошкільної освіти з сім’єю.

8.6.11. Ухвалює рішення щодо відзначення, морального та матеріального заохочення вихованців, працівників закладу та інших учасників освітнього процесу.

8.6.12. Розглядає питання щодо відповідальності працівників закладу та інших учасників освітнього процесу за невиконання ними своїх обов’язків.

8.6.13. Має право ініціювати проведення позапланового інституційного аудиту закладу та проведення громадської акредитації закладу.

8.6.14. Розглядає інші питання, віднесені законом та/або установчими документами закладу до її повноважень.

8.7. Рішення педагогічної ради Закладу дошкільної освіти вводяться в дію рішеннями директора закладу.

8.8. Кількість     засідань     педагогічної     ради  визначається їх доцільністю, але не менше чотирьох разів на рік.

8.9. Вищим колегіальним органом громадського самоврядування Закладу дошкільної освіти є загальні збори (конференція) колективу Закладу дошкільної освіти, які скликаються не рідше одного разу на рік.

8.10. Рішення   загальних   зборів  приймаються  простою  більшістю голосів від загальної кількості присутніх.

8.11. Загальні збори:

8.11.1. Приймають Статут, зміни і доповнення.

8.11.2. Затверджують  основні напрями вдосконалення роботи і розвитку закладу дошкільної освіти.

8.11.3. Заслуховують  звіт директора з  питань  статутної  діяльності закладу, дають їй оцінку шляхом таємного або відкритого голосування.

8.11.4. Розглядають   питання   освітньої,   методичної   та фінансово-господарської діяльності закладу дошкільної освіти.

8.12.  У  Закладі дошкільної освіти  може  діяти піклувальна рада.

8.13. Наглядова (піклувальна) рада закладу освіти створюється за рішенням Засновника відповідно до спеціальних законів. Порядок формування наглядової (піклувальної) ради, її відповідальність, перелік і строк повноважень, а також порядок її діяльності визначаються спеціальними законами та установчими документами закладу освіти.

8.14. Наглядова (піклувальна) рада Закладу дошкільної освіти сприяє вирішенню перспективних завдань його розвитку, залученню фінансових ресурсів для забезпечення його діяльності з основних напрямів розвитку і здійсненню контролю за їх використанням, ефективній взаємодії закладу освіти з органами державної влади та органами місцевого самоврядування, науковою громадськістю, громадськими організаціями, юридичними та фізичними особами.

8.15. Члени наглядової (піклувальної) ради Закладу дошкільної освіти освіти мають право брати участь у роботі колегіальних органів закладу освіти з правом дорадчого голосу.

8.16. До складу наглядової (піклувальної) ради Закладу дошкільної освіти не можуть входити здобувачі освіти та працівники цього закладу освіти.

8.17. Наглядова (піклувальна) рада має право:

8.17.1. Брати участь у визначенні стратегії розвитку Закладу дошкільної освіти та контролювати її виконання.

8.17.2. Сприяти залученню додаткових джерел фінансування.

8.17.3. Аналізувати та оцінювати діяльність Закладу дошкільної освіти та його керівника.

8.17.4. Контролювати виконання кошторису та/або бюджету Закладу дошкільної освіти і вносити відповідні рекомендації та пропозиції, що є обов’язковими для розгляду директором закладу освіти.

8.17.5. Вносити засновнику Закладу дошкільної освіти подання про заохочення або відкликання директора Закладу дошкільної освіти з підстав, визначених законом;

8.17.6. Здійснювати інші права, визначені спеціальними законами та/або установчими документами Закладу дошкільної освіти.

 

IX. МАЙНО

ЗАКЛАДУДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

9.1. Майно Закладу дошкільної освіти перебуває у власності територіальної громади в особі Кролевецької міської ради (об'єднаної територіальної громади) і закріплюється за Закладом дошкільної освіти на праві оперативного управління.

Органом управління майна закладу є засновник - Кролевецька міська рада та її виконавчий комітет. Будь-які дії щодо володіння, користування та розпорядження майном закладу (відчуження, оренда, списання тощо), в тому числі укладення будь-яких правочинів щодо комунального майна, Заклад дошкільної освіти здійснює відповідно до рішень засновника – Кролевецької міської ради.

9.2. Закладу дошкільної освіти може передаватися в користування земельна ділянка, будівлі та споруди, комунікації, інвентар, обладнання, матеріальні цінності та інше окреме індивідуально визначене майно, вартість яких відображено у балансі Закладу дошкільної освіти.

9.3. Заклад дошкільної освіти відповідно до чинного законодавства України користується землею, іншими природними ресурсами і несе відповідальність за дотримання вимог та норм з їх охорони.

9.4. Вимоги до матеріально-технічної бази Закладу дошкільної освіти визначаються відповідними будівельними та санітарно-гігієнічними нормами і правилами, а також Типовим переліком обов’язкового обладнання Закладу дошкільної освіти, у тому числі корекційного, навчально-наочних посібників, іграшок, навчально-методичної, художньої та іншої літератури.

 

Х. ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

10.1. Фінансово-господарська діяльність Закладу дошкільної освіти здійснюється  відповідно до чинного законодавства України та цього Статуту.

10.2. Фінансово-господарська діяльність Закладу дошкільної освіти провадиться на основі кошторису, який складається і затверджується відповідно до чинного законодавства України.

10.3. Джерелами фінансування закладу є кошти:

10.3.1. Місцевого бюджету та бюджетів інших рівнів.

10.3.2. Батьків або осіб, які їх замінюють, за харчування дітей та за надання освітніх послуг відповідно до чинного законодавства України.

10.3.3. Інші позабюджетні кошти, не заборонені чинним законодавством України.

10.4. Заклад дошкільної освіти може надавати платні освітні та інші послуги, перелік яких затверджує Кабінет Міністрів України. Кролевецька міська рада має право затверджувати переліки платних освітніх та інших послуг, що не увійшли до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

10.5. Заклад дошкільної освіти за погодженням із засновником – Кролевецькою міською радою має право:

10.5.1. Придбати і орендувати необхідне обладнання та інше майно.

10.5.2. Користуватися послугами будь-якого підприємства, установи, організації або фізичних осіб.

10.5.3. Здавати в оренду будівлі, приміщення, споруди, обладнання фізичним та юридичним особам для провадження освітньої діяльності згідно із чинним законодавством України.

10.5.5. Статистична звітність про діяльність Закладу дошкільної освіти здійснюється відповідно до чинного законодавства України.

10.6. Порядок ведення діловодства і бухгалтерського обліку, організація та порядок роботи у Закладі дошкільної освіти визначається Кролевецької міською радою та її виконавчим комітетом в межах чинного законодавства України.

 

XI. КОНТРОЛЬ ЗА ДІЯЛЬНІСТЮ ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

11.1. Державний нагляд (контроль) у сфері дошкільної освіти здійснюється відповідно до Закону України "Про освіту".

11.2. Інституційний аудит Закладу дошкільної освіти, що забезпечує здобуття дошкільної освіти, є єдиним плановим заходом державного нагляду (контролю) у сфері дошкільної освіти, що проводиться один раз на 10 років центральним органом виконавчої влади із забезпечення якості освіти.

Інституційний аудит включає планову перевірку дотримання ліцензійних умов.

11.3. Зміст, форми та періодичність контролю, не пов’язаного з освітньою діяльність, встановлюється Кролевецькою міською радою та її виконавчим комітетом, відповідно до чинного законодавства України.

 

XII. ПОРЯДОК ЛІКВІДАЦІЇ І ПРИПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ

12.1. Припинення діяльності Закладу дошкільної освіти здійснюється шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації.

12.2. Реорганізація Закладу дошкільної освіти здійснюється за рішенням засновника відповідно до чинного законодавства України.

12.3. Ліквідація Закладу дошкільної освіти здійснюється за рішенням засновника, або рішенням суду в випадках, передбачених чинним законодавством України.

12.4. При ліквідації Закладу дошкільної освіти питання про використання майна і коштів вирішується у встановленому чинним законодавством України порядку. Кошти та майно можуть бути передані іншій неприбутковій організації відповідного виду.

12.6. Ліквідація Закладу дошкільної освіти вважається завершеною, а заклад припиняє свою діяльність з моменту виключення його з Єдиного державного реєстру.

 

 

Підпис засновника:

 

КРОЛЕВЕЦЬКА МІСЬКА РАДА

 

 

 

Секретар міської ради                                                                    О.В. Рекуха

акк.jpg
bottom of page